הנחיות למטופלים לאחר ניתוח הלוקס וולגוס (קלובה)

*יש לקרוא בעיון המלצות בשחרור הן בסיכום הרפואי והן בשחרור הסיעודי

1. לצורך ביצוע ניתוח נעשתה הרדמה מקומית ברגל שהשפעתה יכולה להמשך כ 36 שעות.
כל עוד שהרגל תחת ההשפעה של ההרדמה המקומית תיתכן תחושה של רגל רדומה. כשההשפעה של ההרדמה המקומית תתחיל לפוג התחושה ברגל יכולה להיות ׳מוזרה׳ (כאב לא ברור, תחושת קור, נימול, עקצוצים וכד׳) עד שחוזרת תחושה רגילה ואז יכולה להופיע תחושה של הכאבים לאחר הניתוח. תהליך זה הינו תקין. במידה ואת חשה כאבים – אין להמתין להתחזקות הכאב, אלא יש ליטול משכחי כאבים מייד עם הופעת הכאב.

2. למשך תקופה של עד מספר חודשים תתכן בצקתיות מסויימת באזור הקרסול וכף הרגל – מצב זה הינו תקין. למניעה והקלה של הבצקתיות יש להקפיד על:

להניח רגל בהגבהה בזמן מנוחה על כיסא או שרפרף בישיבה ועל כרית בזמן שכיבה.
להמנע מעמידה ממושכת. להתהלך ככול יכולותיך (בהתאם להמלצות בסיכום רפואי) עם הנעל הייעודית (במידה והומלצה ע״י דר ברמנט) עם התקדמות הדרגתית תוך כחודש-חודש וחצי להליכה רגילה ולדריכה מלאה על הרגל ובהתאם להנחיות של דר ברמנט שבמכתב הסיכום בשחרור.

* יש לשים לב להנחיות שבהמלצות בסיכום רפואי לטובת החזרה לתפקוד שיגרתי של הרגל.

** הכאבים והבצקתיות יופיעו לסירוגין למשך עד מספר חודשים עד כשנה בדרגה הולכת ופוחתת עד שנעלמים.

3. החלפת תחבושת בפעם ראשונה – ע״י אחות קופ״ח. תבקש שאחות תדריך אותך להחלפת תחבושת באופן עצמאי – החל מלמחרת תבצע החלפת התחבושת באופן עצמאי כשעליך לרחוץ את פצעי הניתוח בסבון גוף רגיל ובמים זורמים מדי יום (!), לייבשם ולחבוש בהתאם להדרכת האחות.

יש לחבוש את הפצעים עד ליום הוצאת תפרים (יום ה 11 מהניתוח), כולל מיד לאחר הוצאת התפרים. אין לחבוש החל מהיום שלמחרת הוצאת התפרים.

במידה יש פצעי הניתוח ללא תפרים אלא מודבקות עליהם רצועות דקות שקופות של פלסטר סטריסטריפ – יש לשמור על הפלסטרים דבוקים על הפצע עד לנפילתן עצמונית בין 5 ל 7 ימים מיום הניתוח (אין לתלושן גם אם מתחילות להתקלף). אין צורך בחבישות לאחר שהמדבקות יפלו. במידה והמדבקות לא יפלו עצמונית עד ליום ה 10 מיום הניתוח, יש להורידן באופן יזום.

4. יש להגיע לביקורת אצל דר ברמנט פעמיים לאחר הניתוח.
ביקורת ראשונה – שבועיים לאחר הניתוח.

ביקורת שניה – חודשיים לאחר הניתוח.

* מטופלים שאינם מבוטחי מכבי מתאמים תור דרכי.
* המטופלים מבוטחי קופ״ח מכבי מתאמים תור ראשון דרך התקשרות ישירה למרפאה בה התקבלו אצל דר ברמנט, בשיחה עם מזכירוֹת המרפאה ותוך הדגשה כי מדובר בביקור ראשון אחרי ניתוח.
את הביקור השני יש לתאם בהקדם דרך מוקד מכבי.

Call Now Button